KATALOG POLSKI > INFORMACJE REGIONALNE > Polonia > Polonia w Australii (6)

Polonia na Antypodach****

Oficjalna strona polonii australijskiej w wersji polskiej i angielskiej. Sporo linków do gazet polonijnych nie tylko w Australii, kalendarz imprez, nowości z Polski, Australii i reszty świata, bardzo dużo odnośników do organizacji polonijnych (kluby sportowe, stowarzyszenia, zespoły folklorystyczne, domy opieki, fundacje). Ze strony głównej można się połączyć z encyklopediami w wydaniu wirtualnym (WIEM, Britanica).

http://www.polonica.org.au/ - 15 Lut 2000

CyberExpress***

Magazyn internetowy wydawany w Sydney. Znajdziesz w nim przegląd prasy polonijnej oraz australijskiej. Witryna informacyjna Polonii australijskiej.

http://www.cyberexpres.com/ - 8 Kwi 2002

Niezależny Magazyn Polski "Kraj"***

Miesięcznik wydawany przez polonię australijską. Jest numer bieżący oraz wydania archiwalne. Można także posłuchać wybranych audycji Radia "Kraj" w real audio i mp3. Linki do stron polonijnych na całym świecie (szkoły, organizacje polonijne).

http://www.uq.net.au/~zzwfrenk/ - 15 Lut 2000

PolClub***

Na stronie znajdziecie porady turystyczne dotyczące podróży po różnych zakątkach świata, historie polonii w Australii, artykuły z prasy polonijnej, informacje kulturalne, linki do stron polonii na całym świecie.

http://home.vicnet.net.au/~polclub/pol_0001.htm - 15 Lut 2000

Polskie Radio 7 Australia***

Rozgłośnia polonijna nadająca swój program z Sydney. Programu można posłuchać w real audio. Na stronie lista przebojów, galeria zdjęć. Można zapisać się do klubu wirtualnego.

http://www.radiosiedem.com/ - 1 Paź 2001

Polonet**

Kilka numerów w formatach gif i pdf tytułu wydawanego przez polonię w Australii

http://www.polonica.org.au/gazety/polonetp.html - 21 Sty 2000