KATALOG POLSKI > KULTURA I SZTUKA > Film (1 993)

Czas pijanych koni****

Film w reżyserii Bahmana Gobadiego, opowiadający o poświęceniu i miłości, które okazują sobie dzieci z kurdyjskiej wioski. Surowa rzeczywistość pokazanego świata - ostra zima, szczyty gór, ascetyczne, graniczące z nędzą życie - podkreślona oszczędnością filmowych środków (dokumentalny styl) wydobywa moralną wielkość decyzji małych bohaterów filmu. Scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii. Informacje o filmie, nagrody jakie otrzymał, fabuła, wywiad z reżyserem oraz galeria kilku zdjęć.

http://www.spi.pl/czaskoni/ - 9 Lis 2001

Czas pijanych koni****

Wzruszająca opowieść irańska, dzieło uznanego i wielokrotnie nagradzanego reżysera Bahmana Ghobadi o tragicznych losach rodziny zamieszkującej małą kurdyjską wioskę. Historia o poświęceniu i wzajemnej miłości, które pozwalają przetrwać najgorsze warunki, gdy nawet konie odurza się alkoholem, żeby zmusić je do niebezpiecznej pracy. Informacje o filmie i kulisy jego produkcji, wywiad z Bohmanem Ghobadim, galeria fotosów, ponadto kilka słów o kinie irańskim.

http://www.czaspijanychkoni.stopklatka.pl/ - 9 Lis 2001

Czerniatowicz.pl - realizator dźwięku i producent filmowy, dziennikarz i lektor.****

Strona realizatora dźwięku i producenta filmowego, dziennikarza, prezentera i lektora. Realizuje i czyta reklamy telewizyjne i radiowe, komunikaty ivr, filmy reklamowe oraz szkoleniowe i instruktażowe.

http://www.czerniatowicz.pl/ - 28 Lis 2012

Człowiek widmo****

W filmie "Człowiek Widmo" jest około tysiąca dwustu ujęć, z czego co najmniej połowa to efekty specjalne. Za nie film otrzymał nominację do Oscara. Informacje o filmie i głównych bohaterach, zdjęcia i efekty.

http://www.columbiavideo.pl/czlowiekwidmo/ - 8 Lis 2001

Daily Planet - Pierwsza Polska Strona o Supermanie****

Pierwsza Polska Strona o Supermanie. Tutaj dowiesz sie wszystkiego o Czlowieku ze Stali. Filmy, seriale, komiksy - duzo streszczen, recenzji, aktualnych newsow.

http://superman.com.pl/ - 15 Sty 2007

Daleko od okna****

Film psychologiczny. Opowiadanie Hanny Krall, na którego podstawie powstał scenariusz Cezarego Harasimowicza, przywołuje autentyczną historię. Bezdzietne małżeństwo przechowuje podczas wojny żydowską kobietę. Dziewczyna zachodzi w ciążę ze swoim "wybawcą", w ukryciu rodzi dziecko. Córka ma dwie matki i jednego ojca. Tak rodzi się dramat na miarę greckiej tragedii. Helusia nie będzie stawiać pytania, czy jest Żydówką, lecz stanie przed dylematem antycznym: Kim jestem? Kilka słów o twórcach oraz informacje prasowe.

http://www.gutekfilm.com.pl/daleko-od-okna/ - 9 Lis 2001

Darmowe filmy pełnometrażowe z Youtube****

Serwis KinoYoutube.pl jest zbiorem darmowych filmów pełnometrażowych dostępnych w Youtube. Codziennie dodawane są nowe pozycje, zarówno filmów polskich jak i tych z lektorem.

http://kinoyoutube.pl/ - 25 Cze 2014

David Durden****

Blog kierowany głównie do mężczyzn. Najczęściej poruszane są na nim tematy z kategorii mody męskiej, szeroko pojętego stylu życia oraz treningu i sylwetce.

http://david-durden.pl/ - 13 Sie 2018

Dominik Gabryelewicz****

Informacje o autorze strony, wiadomości na temat filmu Braveheart (obsada, zdjęcia, informacje o aktorach) i gry sieciowej Stars. Na stronie również tematy pulpitu, programy oraz odnośniki do wybranych stron WWW.

http://poslo.w.interia.pl/ - 13 Lis 2001

DVD Gildia****

Recenzje najnowszych wydań dysków, wiadomości z kraju i ze świata (R1 i R2), software, hardware, porady, obszerny dział download, ryunek, wywiady, galeria okładek i wszystko inne co jest związane z tym formatem.

http://www.dvd.gildia.pl/ - 8 Sty 2004