KATALOG POLSKI > KULTURA I SZTUKA > Film > historia filmu (24)

Encyklopedia westernu*****

Serwis poświęcony westernowi. Znajdziesz tu wykaz filmów, biografie głównych aktorów, będących symbolem Dzikiego Zachodu, nagrody filmowe, kalendarium, reżyserzy, prezentacja broni z jakiej strzelano, muzyka filmowa.

http://western.oeiizk.waw.pl/ - 4 Lip 2001

Stare Kino*****

Tu możnaby rozpocząć podróż po krainie filmu polskiego z okresu lat międzywojennych. Mało kto bowiem pamięta jak dobre (mimo że czarno-biale) są tamte filmy. Może nadszedł już czas refleksji nad w większości kiczowatym współczesnym kinem akcji i powrotu do tego co naprawdę warte obejrzenia?

http://republika.pl/starekino/ - 29 Sie 2001

Archiwum Star Wars****

Strona dla fanów "Gwiezdnych Wojen". Znajdują się na niej pliki dźwiękowe, zdjęcia bohaterów, postacie, pojazdy, pliki video, obrazy oraz linki do innych stron poświęconych SW.

http://www.starwars.stopklatka.pl/ - 5 Sie 2001

Całkowicie nieoficjalna strona braci Marx.****

Strona ta poświęcona jest w całości BRACIOM MARX - najgenialniejszym komikom wszechczasów. Znajdziesz tutaj m.in. pliki dźwiękowe, video, teksty z filmów, obszerną galerię zdjęć.

http://www.marx.ok.wroc.pl/ - 18 Paź 2001

Dogma 95****

Na łamach witryny opublikowano pewne kompendium internetowej wiedzy o Manifeście Larsa Von Triera z 1995 roku: jego treść, zasady działania, filmy posiadające certyfikat Dogmy.

http://xdoman.republika.pl/ - 19 Gru 2001

Film Web****

Witryna Polskiego Serwisu Filmowego. Znajdziecie tutaj informacje o filmach, premierach, multimediach i wszelkie inne informacje ze świata filmu.

http://www.filmweb.pl/ - 19 Maj 2000

FRISCO KID****

Western produkcji amerykańskiej. Na stronie informacje o obsadzie, reżyserii, scenariuszu i muzyce.

http://western.oeiizk.waw.pl/filmy/Frisco_Kid/frisco_kid.htm - 8 Lis 2001

Internetowe Archiwum Gwiazd****

Wszystko o polskich i zagranicznych gwiazdach filmowych, ich życiu i osiągnięciach(Oscary,filmografia,galerie).Opisy filmów i programów(filmy,Big Brother,Dwa Światy),a także zapowiedzi premier filmowych oraz linki.

http://www.republika.pl/iag/ - 18 Lip 2001

James Bond 007****

Największy polski serwis poświęcony agentowi 007. Zawiera newsy,opisy filmów, płyt,samochody i gadżety z poszczególnych odcinków. Ponadto charakterystyki postaci, galerię zdjęć,forum,chat,dział downloads i wiele innych.

http://ohmss.w.interia.pl/ - 22 Lis 2002

Kosmiczni Kowboje****

Na stronie film z gatunku science fiction. Czterech emerytowanych, niegdyś najlepszych pilotów, powraca do pracy wspomagając NASA podczas poważnego kryzysu satelitarnego. Chociaż ich nonkonformistyczny charakter nie pozwolił im wziąć udziału w programie kosmicznym w 1960 roku, ich specjalistyczna wiedza na temat pracy z uszkodzonymi satelitami nieoczekiwanie umożliwia im ponowną szansę na lot w kosmos, - jeśli przejdą pomyślnie te same testy co młodsi astronauci. Info o filmie i jego produkcji, obsada, efekty specjalne

http://kosmiczni-kowboje.interia.pl/ - 8 Lis 2001