KATALOG POLSKI > KULTURA I SZTUKA > Film > reżyserzy (106)

Andrzej Wajda*****

Strona reżysera Andrzeja Wajdy. Lista jego filmów, wywiady, zdjęcia, galeria jego rysunków i wiele innych ciekawostek.

http://www.wajda.pl/ - 16 Lip 2001

Beczka prochu*****

Film powstały w kooproduckji francuskiej, greckiej, macedońskiej, tureckiej i jugosłowiańskiej. Akcja opowieści rozgrywa się w Belgradzie w ciągu jednej nocy, podczas której miał zostać podpisany układ pokojowy w Dayton, kładący kres wojnie w Bośni. Jednak dla zwykłych ludzi była to noc jak każda inna, pozbawiająca nadziei i pełna nienawiści, która wybucha bez żadnego powodu. Za tym wszystkim kryje się duch bezsensownej wojny z cierpieniem i wolą niszczenia. Przemoc widać na ulicach i w ludzkich domach. Nienawiść stawia człowieka przeciw człowiekowi, bez względu na to, czy są przyjaciółmi, czy obcymi. Na stronie informacje o obsadzie filmu, twórcach, recenzje i inne.

http://film.onet.pl/oficjalne/beczka_prochu/ - 12 Lis 2001

Cela*****

Thriller science-fiction Tarsema z Jennifer Lopez, Vincentem D'Onofrio i Vince Vaughnem w rolach głównych... Catherine Deane podejmuje podróż w zakamarki koszmarnego świata istniejącego w umyśle seryjnego mordercy. Z wykształcenia jest psychologiem i prowadzi szereg eksperymentów z nowymi terapiami. Dzięki nowej metodzie Catherine jest w stanie doświadczyć tego, co dzieje się w mózgu nieprzytomnego pacjenta, wraz z jego snami i myślami. Do tej pory Catherine tylko raz skorzystała z tej metody lecząc dziecko w śpiączce, mając nadzieję przywrócić je światu i zrozpaczonym rodzicom. Na stronie informacje o producentach, aktorach i galeria fotografii z planu.

http://www.cela.stopklatka.pl/ - 9 Lis 2001

Czekolada*****

Oficjalna strona filmu Czekolada z Juliette Binoche i Johny Depp'em. Zawiera informacje o fabule filmu, jego twórcach, aktorach, zdjęcia, itp.

http://www.czekolada.vision.pl/ - 13 Wrz 2001

DWORZEC NADZIEI*****

"Dworzec nadziei" to głośny i honorowany wieloma nagrodami film brazylijski w reżyserii Waltera Sallesa. Na stronie streszczenie, sylwetki głównych bohaterów, wypowiedź reżysera oraz galeria fotosów.

http://www.vision.pl/central_do_brasil/ - 14 Lut 2000

Final Fantasy*****

Japoński film animowany. W nie tak dalekiej przyszłości Ziemia zostaje napadnięta przez obcych. Największe miasta zostają zniszczone, populacja jest zdziesiątkowana, obcy przejmują władzę nad planetą. Ci, którzy przeżyli, muszą znaleźć sposób na przetrwanie i odzyskanie Ziemi. Dwójka bohaterów, Aki Ross i jej mentor, Dr Sid opracowują plan, którego zrealizowanie dla wielu wydawałby się możliwe tylko z pomocą całej armii. Opierając się na swojej "chwiejnej teorii", Sid planuje kontratak na bazę obcych. W serwisie prezantacja bohaterów, produkcja, zdjęcia z planu filmowego.

http://www.final-fantasy.interia.pl/ - 9 Lis 2001

I D I O C I*****

Na stronie o "Idiotach" Larsa von Triera parę słów o filmie, manifest grupy filmowej Dogma 95, recenzje.

http://www.gutekfilm.com.pl/idioci/ - 14 Lut 2000

Judy's David Lynch*****

Strona poświęcona twórczości reżysera Davida Lyncha. Zawiera duży dział poświęcony kultowemu serialowi Twin Peaks.

http://twinpeaks.open.net.pl/ - 23 Mar 2000

Jurassic Park III*****

Strona filmu Jurassic Park III. Zawiera informacje o twórcach, aktorach, galerię zdjęć, tapety, wygaszacze oraz program informacyjny o dinozaurach.

http://film.onet.pl/oficjalne/jurassic_park_3/ - 27 Wrz 2001

K R Ó L E S T W O*****

"Królestwo" Larsa von Triera to nowoczesna historia o duchach. Na stronie synopsis, biografie twórców, recenzje i wywiad z reżyserem.

http://www.gutekfilm.com.pl/krolestwo/ - 14 Lut 2000