KATALOG POLSKI > KULTURA I SZTUKA > Literatura (1 458)

Cila Klacho*****

Na stronie można sobie "poklachać jak stare klachule", poczytać i pozaglądać. Wielbiciele klachów znajdą tu informacje o napisanej przez panią Marię Lelonek książce "Cila klacho" oraz mogą przeczytać jej gawędy.

http://www.cila.itatis.pl/ - 30 Lis 2000

E-bookowo *****

Strona e-bookowo.eu została w całości poświęcona coraz bardziej popularnym w Polsce ? książkom elektronicznym, która nazywane są e-bookami. W serwisie możesz przeczytać krótką historię e-booków oraz dowiedzieć się jak rozwija się e-bookowy rynek w naszym kraju. Ponadto, poznasz zalety czytania książek elektronicznych, jak i dowiesz się o wszystkich możliwościach czytnika. W dodatku możesz sprawdzić, jakie są najpopularniejsze e-booki z przedstawionego na stronie rankingu, a także być na bieżąco z najnowszymi wydaniami e-książek.

http://e-bookowo.eu/ - 19 Wrz 2016

Klub Żółtego Słonia*****

Nieustająca Antologia Poezji Niepoważnej. Wstęp do Słonistyki. Trochę poważnej prozy i poezji. Olesno, powiat i literackie okolice.

http://republika.pl/zoltyslon/ - 12 Gru 2003

Książka i Wiedza*****

Oficyna wydawnicza Książka i Wiedza publikuje literaturę piękną, współczesną i klasyczną, książki popularnonaukowe i naukowe oraz utwory dla dzieci i młodzieży. Na stronach serwisu znajdują się informacje na temat nowości, zapowiedzi i promocji, dostępny jest również sklep internetowy.

http://www.kiw.com.pl/ - 26 Cze 2001

Latarnik (czytaj w pracy!)*****

internetowy tygodnik społeczno-kulturalny. Pismo wychodzi we wtorki. Zajmuje się krytyką kultury oraz prezentacją twórczości artystów różnych dziedzin. Podzielone na działy: KULTURA, w którym można przeczytać recenzje książkowe, filmowe muzyczne i teatralne, a także eseje i felietony z zakresu kulturoznawstwa oraz relacje podróżnicze; FOTOGRAFIA to jedno z najważniejszych miejsc poświęconych fotografii artystycznej i dokumentalnej w polskim Internecie; POLITYKA, eseistyka polityczna w wykonaniu autorytetów w tej dziedzinie; STYL, to prezentacja i krytyka sztuki współczesnej, dokonań polskich designerów i prezentacja autorskich stron poszczególnych artystów

http://www.latarnik.pl/ - 10 Maj 2002

Literatura powszechna*****

Literatura powszechna on-line. Informacje o pisarzach, utworach i epokach literackich.

http://republika.pl/litpow/index.html - 5 Gru 2001

Poezja śpiewana - poe.pl - tutaj zaczyna się poezja*****

Poezja śpiewana - portal poezji śpiewanej. Znajdują się tutaj wiersze oraz informacje o wykonawcach poezji śpiewanej. W serwisie dostępne są również mp3, teksty piosenek, galerie zdjęć, zapowiedzi koncertów, audycje radiowe reportaże wywiady z wykonawcami poezji śpiewanej a także newsy o zespołach. Jest tutaj również miejsce na Twoją twórczość.

http://www.poe.pl/ - 18 Sie 2005

polskie Witryny Historyczne*****

Polskojęzyczne strony historyczne. Prawdziwa gratka dla ludzi interesujących się historią. Monografie, prace magisterskie, opracowania dotyczące rozmaitych zagadnień historycznych, a także wystawa broni, krążowników i innych militarii.

http://history.serw.com.pl/ - 10 Sie 2000

Serwis dla wywrotowców*****

"Wywrota jest totalnie niezależnym, wolnym i subiektywnym serwisem dla ludzi, którzy starają się walczyć ze światem komercji, z systemem i z tym wszystkim, co nie pozwala nam być naprawdę ludźmi." Znajdziecie tutaj teksty, muzykę, kulturę, sztukę oraz inne sprawy, które dotyczą ludzi.

http://www.wywrota.pl/ - 28 Lut 2001

Serwis literacki apeiron*****

Serwis powstał w celu umożliwienia publikacji i konsolidacji twórczej myśli artystycznej, a przede wszystkim promocji autorów. Składa się z kilku części: teksty, obrazy, fragmenty, tablica.

http://apeiron.art.pl/ - 9 Mar 2004