KATALOG POLSKI > NAUKA I TECHNIKA > Nauki ścisłe > astronomia (261)

ABC Teleskopu*****

Tutaj dowiesz się wszystkiego, co każdy początkujący obserwator nieba powinien wiedzieć o teleskopach. Jak teleskop ustawiać, jakich akcesoriów używać, co znaczają określenia takie jak oś godzinowa, powiększenie astronomiczne, czy wskaźnik apertury, jakie są rodzaje teleskopów, a nawet dowiesz się conieco o astrofotografii.

http://www.fotoclassic.pl/?p=kat_bresser_abc_teles/ - 28 Sty 2002

Ad Astra - Astronomia*****

Serwis prezentuje najświeższe wydarzenia ze świata astronomii (Leonidy, zaćmienie Słońca), posiada bazę programów komputerowych, galerię zdjęć, astronomiczny mini katalog WWW, informacje o kanale ircowym, dane o stronie WWW Organizacji Ciemnego Nieba "NOC" oraz wydanie online "Cyrqlarza", miesięcznego biuletynu Pracowni Komet i Meteorów.

http://mops.uci.agh.edu.pl/~skoczews/ - 14 Lis 2000

Astrohobby*****

Astronomiczna stronka o astronomii, znajdziesz tutaj info o przestrzeni kosmicznej, opis planet, materii kosmicznej, wyprawach kosmicznych, biografii słynnych kosmonautów oraz chronologii podbojów.

http://www.astrohobby.net/ - 11 Mar 2002

Astrologiczny Serwis Informacyjny Piotra Gibaszewskiego*****

Prognoza dla Polski i świata. Prognozy dla znaków zodiaku na tydzień, miesiąc i rok. Astrologia, magia, tarot, numerologia, rozwój duchowy.

http://www.solarius.pl/ - 21 Lut 2001

Astronomia-zdjęcia,porady*****

Strona poświęcona astronomii amatorskiej.Ponadto można się dowiedzieć jaki wybrać sprzęt do obserwacji lub jak zbudować własny . Trochę porad praktycznych związanych z obserwacjami i fotografią nieba.

http://www.republika.pl/fiorina/ - 4 Lis 2000

BUDA*****

Serwis przeznaczony jest przede wszystki dla maturzystów oraz dla licealistów. Zawiera materiały pomocne w przygotowaniach do matury i do lekcji.

http://www.buda.of.pl/ - 26 Wrz 2001

Centrum Badań Kosmicznych PAN*****

Serwis przedstawia informacje o pracowniach, laboratoriach i zakładach akademii, przedstawia działalność tych jednostek, osiągnięcia oraz pracowników. Ponadto umieszczono tu aktualności, dane o konferencjach, publikacje pracowników i raporty akademii.

http://www.cbk.waw.pl/ - 21 Sty 2000

KOMETY*****

Wszystko co powinieneś wiedzieć o KOMETACH...

http://nowak6.republika.pl/ - 28 Mar 2001

Kopernik.pl*****

Witryna, która gromadzi biografie astronomów, polskich i zagranicznych, a także wszelkie inne informacje z nimi związane (odnośniki, literatura, zdjęcia).

http://www.kopernik.pl/ - 22 Wrz 2003

Kosmos*****

Witaj na mojej stronie poświęconej niezgłębionym tajemnicom Wszechświata. Znajdziesz tu opisy wszystkich planet Układu Słonecznego, teorie jego powstania, historię badania kosmosu i wiele ciekawostek. Dowiesz się co to planetoida, meteor, kometa itp. Zobaczysz również UFO i ściągniesz sobie ciekawe gierki. Serdecznie zapraszam do surfowania i głosowania! :).

http://www.kosmos.z.pl/ - 6 Paź 2000