KATALOG POLSKI > NAUKA I TECHNIKA > Nauki ścisłe > chemia (111)

Polska Izba Przemysłu Chemicznego*****

Na stronie znaleźć można informacje o działalności Izbiy, zrzeszającej kilkadziesiąt największych firm produkcyjnych, handlowych, instytutów naukowo-badawczych i innych z branży chemicznej.

http://www.pipc.org.pl/ - 20 Lip 2000

RETORTA - największy w Polsce serwis chemiczny*****

Serwis ten to najbogatsze źródło wiedzy chemicznej dla uczniów szkół średnich i gimnazjów. Istotne zagadnienia z chemii fizycznej, organicznej i nieorganicznej omówiono tu językiem przystępnym i prostym. Ponadto znajdziesz tu dział 'Różności', a w nim masę rzeczy związanych z chemią; od biografii uczonych, ciekawostek, czy doświadczeń zaczynając, a na krzyżówkach i internetowym quizie kończąc!

http://www.retorta.republika.pl/ - 10 Gru 2003

Wiedza i Życie - Dział Nauk Ścisłych*****

Zestawienie wszystkich dotychczas opublikowanych artykułów Wiedzy i Życia z zakresu astronomii, chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

http://www.wiedzaizycie.pl/temat2.htm - 25 Sie 2000

Aktualne patenty i projekty, chemia, technologia chemiczna. Jerzy Król-Bogomilski, strona prywatna****

Autor prezentuje badania i patenty: bikarbonat NaHCO3 (technologia chemiczna, metoda przemysłowa bez odpadów), patent: witamina d3 - jej pochodne a białaczka (leukemia), artykuły chemiczne: kwas solny HCl, siarczan wapnia CaSO4 (gips, biały pigment), chlorek wapnia CaCl2, chemia, produkcja, naturalne antybiotyki -seskwiterpeny z grzybów Lactarius.

http://www.geocities.com/jerzy_krol/pl/ - 16 Lis 2001

Alkapharm Polska****

Strona dystrybutora produktów Alkapharm w Polsce. Linia produktów Alkapharm do mycia i dezynfekcji narzędzi i instrumentów medycznych. Produkty bezpieczne dla użytkowników i środowiska naturalnego.

http://alkapharm.pl/ - 8 Mar 2014

Atom****

Chemia dla wszystkich . Układ okresowy pierwistków, nagrody nobla, download, odkrycia itd.

http://www.atom.of.pl/ - 4 Sie 2001

CHEMFAN****

Serwis ChemFan przeznaczona jest dla wszystkich osób zainteresowanych chemią lekką, łatwą i przyjemną.

http://www.man.lodz.pl/CHEMFAN/ - 21 Gru 2000

Chemia dla Maturzysty****

Chemia dla Maturzysty to bezpłatny portal dla wszystkich, którzy chcą się profesjonalnie przygotować do nowej Matury z Chemii 2015. Ucz się, oglądając wideo filmy z zagadnień maturalnych. Zadawaj pytania na forum.

http://chemiadlamaturzysty.pl/ - 2 Maj 2014

Chemia kwantowa****

Witryna poświęcona jest chemii kwantowej. Znajdziesz tutaj zadania z rozwiązaniami. Możesz przesłać także swoje zadania.

http://www.chemkwant.republika.pl/ - 12 Gru 2003

Chemia-wiadomości chemiczne ze światowych laboratoriów****

Wiadomości chemiczne ze światowych laboratoriów. Chemia może być ciekawa i przyjemna. Chcemy pokazać, że ludzie nie muszą bać się "chemicznych" produktów.

http://chemnews.pl/ - 10 Sie 2009