KATALOG POLSKI > NAUKA I TECHNIKA > Nauki ścisłe > fizyka (161)

BUDA*****

Serwis przeznaczony jest przede wszystki dla maturzystów oraz dla licealistów. Zawiera materiały pomocne w przygotowaniach do matury i do lekcji.

http://www.buda.of.pl/ - 26 Wrz 2001

Centrum Badań Kosmicznych PAN*****

Serwis przedstawia informacje o pracowniach, laboratoriach i zakładach akademii, przedstawia działalność tych jednostek, osiągnięcia oraz pracowników. Ponadto umieszczono tu aktualności, dane o konferencjach, publikacje pracowników i raporty akademii.

http://www.cbk.waw.pl/ - 21 Sty 2000

Kraina Enea*****

Wszystko o prądzie i elektryczności dla dzieci i młodzieży. Elektryczne kalendarium, ekologiczne pojazdy i źródła energii, naukowe tapety, laureaci nagród Nobla, wynalazcy i wynalazki. Gry, konkursy, sondaże, komiksy, ekartki oraz tapety.

http://www.krainaenea.pl/ - 18 Paź 2004

Nuclear Portal*****

Portal tematyczny poświęcony energetyce jądrowej. Na stronach można znaleźć informacje o tym, jak działa elektrownia jądrowa, o zachodzących zjawiskach, typach reaktorów, lokalizacji EJ w Europie.

http://www.nuclear.pl/ - 17 Lip 2001

Prognozy Pogody*****

Witryna pozwala poznać prognozę pogody w 70 miastach Polski i wybranych rejonach turystycznych. Jest sporo informacji o zjawiskach atmosferycznych (bardzo przystępnie wyjaśniono ich powstawanie). Istnieje możliwość sprawdzenia swojego biorytmu.

http://www.webfabrika.com.pl/pogoda/ - 17 Lut 2000

Serwer Elektryków Polskich*****

Serwis prezentuje mnóstwo użytecznych informacji dla elektryków. Znajduje się tu "elektryczny katalog www", prawo energetyczne, wykaz norm, książki elektryków, ciekawe artykuły i porady. Ponadto słownik elektryka, forum dyskusyjne, sklep internetowy oraz biuletyn informacyjny.

http://sep.pl/ - 4 Lut 2000

Serwis Naukowo-Techniczny PNEUMATYKA OnLine*****

"Wszystko o pneumatyce. Katalogi firm, informacje ze świata nauki, artykuły naukowe, przedruki z prasy branżowej. Zapraszamy do współtworzenia strony." Ponadto, dyskusje, dane teleadresowe jednostek akademickich itp.

http://www.pneumatyka.com.pl/ - 25 Kwi 2000

Ściśle Tajne Specjalnego Przeznaczenia*****

Strona poświęcona zjawiskom niewyjaśnionym, paranormalnym jak i niezidentyfikowanym obiektom latającym.

http://www.ejsi.com.pl/tajne/ - 25 Lut 2000

Układ słoneczny*****

Układ słoneczny to strona, na której znajdziesz mnóstwo informacji na temat planet, księżyców, komet i innych ciał niebieskich. Zobaczysz także obszerną galerię zdjęć.

http://republika.pl/jhon/ - 16 Sie 2001

Wiedza i Życie - Dział Nauk Ścisłych*****

Zestawienie wszystkich dotychczas opublikowanych artykułów Wiedzy i Życia z zakresu astronomii, chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

http://www.wiedzaizycie.pl/temat2.htm - 25 Sie 2000

Informacje dodatkowe