KATALOG POLSKI > PRAWO I ADMINISTRACJA > Urzędy > ambasady i konsulaty (68)

Ambasada Kanady w Polsce*****

Na stronie informacje o instytucji, stosunki dwustronne, służby konsularne, info o Kanadzie, wizy i migracja, współpraca handlowa, techniczna i inwestycje, kontakty akademickie, współpraca techniczna oraz dane teleadresowe. Witryna również w języku angielskim i francuskim.

http://www.canada.pl/ - 9 Maj 2002

Ambasada RP w Szwajcarii*****

Strona Ambasady RP w Szwajcarii dostępna w 3 wersjach językowych (polskiej, niemieckiej i francuskiej). Na stronie informacje konsularne, polskie wydarzenia w Szwajcarii, ciekawe linki, dane kontaktowe ambasady i inne.

http://www.pol-amb.ch/ - 6 Mar 2003

Konsulat*****

Spis polskich placówek dyplomatycznych z ponad 60-ciu państw. Szukasz adresów polskich konsulatów - tu je znajdziesz.

http://republika.pl/kazpawl/ambasady.html - 3 Wrz 2001

Konsulat Generalny RP w Ostrawie*****

Wzorcowo opracowana strona polskiego konsulatu w Republice Czeskiej. Dostępna w trzech wersjach językowych - polskiej, czeskiej, angielskiej, a także w wersji WAP (dla telefonów komórkowych). Dostępne są aktualne informacje o funkcjonowaniu placówki, biuletyny w wersji elektronicznej (turystyczny, gospodarczy, polonijny).

http://www.filus.edu.pl/konsul/ - 3 Sty 2001

Konsulat Rumunii w Bielsku-Białej*****

Strona Konsulatu Rumunii w Bielsku-Białej. Na jej łamach zamieszczono wiadomości o Rumunii, jej historii i aktualnych wydarzeń w kraju oraz informacje o kulturze, sztuce, oświacie i nauce.

http://www.consul-romania.pl/ - 21 Wrz 2001

Ministerstwo Spraw Zagranicznych*****

Tak powinna wyglądać profesjonalnie zrobiona strona ministerstwa. Dwie wersje językowe, odpowiednia grafika. Poza tym kopalnia informacji o integracji z Unią Europejską, polityce zagranicznej Polski, strukturze resortu. Jeśli chcecie wiedzieć co piszą o nas inni odwiedźcie sekcję "Przegląd Mediów Światowych", gdzie w ministerialnym biuletynie znajdziecie teksty z różnych publikacji zagranicznych. Warto, zwłaszcza przed wyjazdem zagranicznym, zajrzeć do "Informacji Konsularnych". Jest tu spis placówek i instytutów polskich za granicą

http://www.msz.gov.pl/ - 21 Sty 2000

Polonia Świata - Instytucje i Organizacje Polonijne*****

Znakomity serwis polonijny, do którego zaglądać powinni także ci, którzy wybierają się w zagraniczną podróż. Poza aktualnymi informacjami z kraju znajdą tu mnóstwo odnośników do stron organizacji polonijnych na wszystkich kontynentach oraz polskich placówek dyplomatycznych.

http://www.polonia.org/ - 3 Lip 2002

Polski portal eksportowy*****

Serwis skierowany do eksporterów, zawiera ofertę dla ambasad, przedstawicielstw handlowych, izb przemysłowych i centrów wspierania biznesu.

http://www.exportclub.pl/ - 26 Mar 2001

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej****

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej. Strona oprócz tematów czysto informacyjnych zawiera także dużo informacji o kulturze chińskiej. Oprócz tego piszę siętam o wojsku, nauce i technice.

http://www.chinaembassy.org.pl/ - 23 Lip 2001

Ambasada Danii.pl - ambasada duńska w Warszawie****

Strona Ambasady Danii oprócz standardowych informacji (paszporty, wizy, pozwolenia na pobyt i pracę w Danii) zawiera inne wiadomości o Królestwie Danii m.in. środowisko, handel, rolnictwo, kultura i sztuka, studia w Danii. Serwis zawiera aktualizowane informacje dotyczące polityki Królestwa Duńskiego m.in. stosunki polityczne Kopenhaga - Warszawa, Dania w UE (Dania jako członek Unii Europejskiej). Na stronie znajduje się również lista konsulatów duńskich oraz regionalne biura handlowe Danii w Polsce. Serwis także w wersji duńskojęzycznej.

http://www.ambasadadanii.pl/ - 14 Sty 2002

Informacje dodatkowe