KATALOG POLSKI > SPOŁECZEŃSTWO > Instytucje i organizacje > organizacje charytatywne (85)

AKCJA SOS! Prawdziwy Wortal Akcji*****

Wortal dla wszystkich potrzebujących pomocy i mogących ją zaoferować. Znajdziesz tu dramatyczne apele o pomoc, walka o życie.

http://www.akcjasos.pl/ - 10 Mar 2001

Europejska Fundacja Społeczna "Godne Życie"*****

Zasadniczym celem fundacji jest tworzenie bazy materialnej dla ewangelizacji prowadzonej przez Kościół Rzymsko-Greko-Katolicki. Oprócz tego organizacja zajmuje się pomocą humanitarną. Aktywnie działa także na niwie kulturalnej organizując aukcje, koncerty, centrum nauki tańca i nauki gry flamenco. Na stronie znajduje się oferta wydawnictwa "Kerygma", sporo linków do stron religijnych.

http://www.fundacja.org.pl/ - 3 Paź 2000

Fundacja Zdrowia Publicznego*****

Fundacja powstała w 1991 roku na mocy uchwał senatów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Medycznej w Krakowie. Głównym zadaniem, jakie sobie stawia, jest edukacja kadry zarządzającej służbą zdrowia. W zakres działalności wchodzi również organizacja akcji charytatywnych, z których dochód jest przeznaczany na zakup sprzętu medycznego. Oprócz tego na stronie oferta książkowa, informacje o kursach i szkoleniach związanych z reorganizacją opieki zdrowotnej, prezentacja książek, czasopism wydawanych przez Uniwersyteckie Wydawnictwo Medyczne "Versalius", kilkanaście linków.

http://www.fzp.com.pl/ - 3 Paź 2000

Polska Strona Głodu*****

Celem tej strony jest zbieranie pieniędzy na dożywianie dzieci w szkołach w całej Polsce. Można znaleźć na niej informacje o akcji "Pajacyk", a także o tym, jak można pomóc głodnym dzieciom. Można także dowiedzieć się o skali biedy w całym kraju oraz o tym, ile udało się już zebrać środków w tej akcji.

http://www.pajacyk.pl/ - 26 Lut 2001

Pomagamy dzieciom*****

Poznaj projekt Szlachetna Paczka. Dowiedz się jak możesz włączyć się do akcji, komu możesz pomóc, i jak wielki wpływ na czyjeś życie może mieć twój gest. Przekonaj się ilu osobom już pomogliśmy i jak z roku na rok powiększa się liczba ofiarodawców.

http://www.szlachetnapaczka.pl - 8 Sty 2014

Portal Organizacji Pozarządowych*****

Na stronie m.in. bazy danych organizacji i instytucji, wydarzenia bieżące, a także bezpłatne konta pocztowe i strony www dla instytucji pozarządowych.

http://www.ngo.pl/ - 10 Kwi 2001

Sunrise Dzieciom - Sunrise System*****

Chęć dzielenia się z potrzebującymi jest naturalnym odruchem każdego człowieka. Na początku była jednorazowa akcja, która przerodziła się w ideę stałej pomocy. Dla firmy Sunrise System etyka biznesu wiąże się nie tylko z prowadzeniem działalności, ale również stawianiem sobie coraz wyższych wymagań. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji Sunrise Dzieciom.

http://www.sunrisedzieciom.pl/ - 15 Cze 2010

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy*****

Oficjalna strona Fundacji WOŚP: informacje na temat jej działalności, trochę o Przystanku Woodstock, aktualności itp.

http://www.wosp.org.pl/ - 11 Paź 2000

...1% podatku dla dzieci!****

Informacje na temat mechanizmu 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Stowarzyszenie "U Siemachy" prowadzi Rodzinne Domy Dziecka, Młodzieżowe Grupy Usamodzielnienia, Dzienne Ośrodki Socjoterapii oraz Krakowski Instytut Psychoterapii.

http://www.jedenprocent.info.pl/ - 27 Lut 2007

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce****

ARFP jest stowarzyszeniem działającym w Polsce od 1998 roku. Jest biuletyn, historia, opis programów działania. Dostępna jest wersja angielska.

http://www.filantropia.org.pl/ - 14 Lut 2000