KATALOG POLSKI > SPOŁECZEŃSTWO > Instytucje i organizacje > organizacje praw człowieka (30)

WATAHA - Alternatywny Punkt Informacyjny*****

Api WATAHA zbiera informacje dotyczące zagadnień związanych z: ekologią i prawami zwierząt; prawami czlowieka, wolnoscia, pacyfizmem, kulturą alternatywną.

http://www.wataha.cad.pl/ - 2 Kwi 2001

Wysoki Komisarz NZ ds. Uchodźców - Warszawa*****

Podstawowe informacje o UNHCR i uchodźcach. Chcesz wiedzieć, jakie prawa mają uchodźcy? Czy przestępca może być uchodźcą? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o uchodźcach znajdziesz w rubryce Kim jest uchodźca? Zobacz, jak wygląda życie uchodźcy - zdjęcia z całego świata.

http://www.unhcr.pl/ - 25 Lip 2001

Zespół ds. Odmawiających Służby Wojskowej*****

Zespół ds. Odmawiających Służby Wojskowej jest ogólnopolskim zespołem ludzi działającym na rzecz przestrzegania praw człowieka w konfliktach zbrojnych, wojsku, jaki i praw poborowych.

http://free.ngo.pl/aizosw/ - 14 Lut 2000

Amnesty International****

Serwis najbardziej znanej organizacji walczącej o respektowanie praw człowieka. Poza opisami prowadzonych przez AI kampanii można zapoznać się z dwumiesięcznikiem "AI News

http://www.amnesty.org.pl/ - 21 Sty 2000

Amnesty International****

Informacje i historia ruchu, informacje o działalności poszczególnych zespołów: Edukacja o prawach człowieka, Międzynarodowy sąd karny, Prawa kobiet, Geje i lesbijki, Odmowa służby wojskowej, Uchodźcy, Rosja, Chiny, Informacje o kampaniach, publikacjach i wydarzeniach.

http://www.amnesty.logonet.pl/ - 29 Sie 2001

Amnesty International Warszawa****

Strona oddziału warszawskiego. Informacje o Amnesty, aktualne akcje, linki do innych stron stowarzyszenia.

http://free.ngo.pl/amnesty/ - 7 Sie 2001

Auschwitz - Birkenau****

Oficjalna strona Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Znajdziesz tu historię KL Auschwitz, informacje na temat Muzeum i jego zwiedzania oraz publikacje.

http://www.auschwitz.org.pl/ - 13 Lis 2001

Centrum Monitoringu Wolnosci Prasy****

Instytucja interweniuje w sytuacjach, w których zagrożona jest wolność prasy. Na opracowanej po polsku i angielsku witrynie jest sporo aktualności z życia mediów, informacje prawne, raporty, publikacje prasowe ekspertów centrum

http://www.freepress.org.pl/ - 21 Sty 2000

Centrum Praw Kobiet****

Serwis informacyjny CPK opracowany w polskiej i angielskiej wersji językowej. Organizacja działa na rzecz równouprawnienia praw kobiet i mężczyzn w życiu publicznym i w rodzinie. Służy pomocą prawną, psychologiczną, dydaktyczną. Witryna zawiera poradniki, przepisy prawa, raporty.

http://free.ngo.pl/temida/ - 14 Lut 2000

Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami****

Strona projektu "Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami - przeciwdziałanie dyskryminacji w działalności edukacyjnej i szkoleniowej" zawiera teksty, informacje i linki przydatne osobom zajmującym sie edukacją formalną i nieformalną oraz wszystkim osobom zaintersowanym przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na pochodzenie etniczne, płeć, orientacje seksualną, wiek, wyznanie, niepełnosprawność i in.

http://www.bezuprzedzen.org/ - 13 Cze 2005