KATALOG POLSKI > SPOŁECZEŃSTWO > Mniejszości > narodowe (74)

Dzieje ludności żydowskiej*****

Strona poświęcona dziejom i kulturze ludności żydowskiej w Lubaczowie i okolicach. Znajdziesz tu obszerną galerię zdjęć, wiadomości historyczne, informacje o zabytkach oraz kroniki, wspomnienia i pocztówki.

http://www.zydzi.lubaczow.pl/ - 12 Cze 2002

Polskie Radio Online*****

Serwis informacyjny, kulturalny i edukacyjny Polskiego Radia. Świeże informacje i radiowe nagrania archiwalne. Recenzje premier płytowych i omówienia przebojów sprzed lat. Kino, literatura, malarstwo - wszystko to podane w multimedialnej oprawie. Możliwość słuchania on-line.

http://www.radio.com.pl/ - 19 Maj 2004

polskiinternet.com - Polonia w Chicago*****

Strona o i dla Polonii w Chicago.

http://www.polskiinternet.com/ - 15 Sty 2001

Strona Poświęcona Zydom Lubelskim*****

Mnóstwo informacji o Żydach lubelskich zamieszczono na tej witrynie - historia, zabytki, cmentarze, świątynie, prasa żydowska, szkolnictwo. Osobny dział poświęcono zagładzie Żydów. Jest również alfabetyczny spis przebywających w getcie w Zamościu, sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli, mniejszości żydowskiej. Sporo linków do stron poświęconych tematyce żydowskiej.

http://kft.umcs.lublin.pl/stona/zydzi_lubelscy.html - 14 Lut 2000

Wysoki Komisarz NZ ds. Uchodźców - Warszawa*****

Podstawowe informacje o UNHCR i uchodźcach. Chcesz wiedzieć, jakie prawa mają uchodźcy? Czy przestępca może być uchodźcą? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o uchodźcach znajdziesz w rubryce Kim jest uchodźca? Zobacz, jak wygląda życie uchodźcy - zdjęcia z całego świata.

http://www.unhcr.pl/ - 25 Lip 2001

Beskid Sądecki****

Zapewne jest to następne miejsce w sieci poświęcone temu wspaniałemu zakątkowi Polski, znajdziesz tu wiele odnośników do innych równie ciekawych stron o podobnej treści.

http://crisplo.republika.pl/ - 13 Wrz 2001

Cmentarz Żydowski****

Znajdziesz tutaj wiele informacji dotyczących Komitetu Odbudowy Synagogi, którego celem jest odbudowa budynków, zniszczonych przez hitlerowców 15 maja 1943 roku. Ponadto możesz obejrzeć ekspozycję przedmiotów pochodzących ze zburzonej Synagogi oraz "zwiedzić" Cmentarz Żydowski mieszczący się przy ulicy Okopowej w Warszawie.

http://www.jewishcem.waw.pl/ - 27 Wrz 2001

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej****

Otwarty w 1998 roku Dom Współpracy polsko-niemieckiej w Gliwicach jest związkiem stowarzyszeń polskich i niemieckich, którego celem jest pogłębianie porozumienia między Polakami a Niemcami. W skład DWPN wchodzi szereg organizacji i instytucji polskich i niemieckich. Ośrodek realizuje szereg projektów. Kilka z nich zostało opisanych i zamieszczonych na stronie. Dostępne polska, niemiecka i angielska wersja językowa.

http://www.haus.pl/ - 14 Lut 2000

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie****

Strona w wersji polskiej i angielskiej. Na niej zdjęcia z poprzednich edycji festiwalu, program na rok bieżący, lista wykonawców z dwóch lat, linki do stron poświęconych kulturze żydowskiej.

http://www.jewishfestival.art.pl/ - 25 Lut 2000

Forum Cudzoziemców****

Masz problem prawny? Nie wiesz jak uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy, zezwolenie na pobyt stały? Zadaj pytanie na forum i czekaj na odpowiedź zupełnie za darmo.

http://lex-forum.pl/ - 1 Paź 2015