KATALOG POLSKI > SPOŁECZEŃSTWO > Obyczaje (659)

Serwis Choinka w INTERIA.PL.*****

Serwis poświęcony tradycjom i zwyczajom związanym ze Świętami Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Sylwestra i odwiedzinami Świętego Mikołaja. Zawiera m.in.: opis zwyczajów, teksty kolęd i pastorałek, przepisy na świąteczne potrawy, konkursy, pocztówki i pomysły na prezenty.

http://www.choinka.interia.pl/ - 8 Lut 2005

Wielkanoc w INTERIA.PL*****

Serwis poświęcony wielkanocnym zwyczajom. Znajdziesz w nim wiele ciekawostek na temat tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi w różnych częściach Polski i na świecie. Przepisy kulinarne, przysłowia.

http://wielkanoc.interia.pl/ - 8 Lut 2005

Almanach Astrologiczny*****

Dla miłośników astrologii, horoskopów, wizyta na tej stronie jest obowiązkowa. Umieszczono tu między innymi teksty znanych astrologów, przegląd komputerowych programów astrologicznych, sylwetki znanych postaci (można zgłaszać własnych kandydatów), linki, informacje o imprezach. Można założyć także własny blog astrologiczny.

http://astrolog.pl/ - 19 Paź 2010

Kalwaryjskie Dróżki*****

Co roku w czasie Wielkiego Tygodnia do Kalwarii Zebrzydowskiej ściągają tłumy pielgrzymów. Biorą udział w mających wielowiekową tradycję misteriach Męki Pańskiej. O ich dziejach jak też i historii całego zebrzydowskiego sanktuarium opowiadają na swojej internetowej stronie bernardyni. Same misteria można pooglądać na zdjęciach; są też kalwaryjskie pieśni (nagrane w MP3) oraz szczegółowy przewodnik po dróżkach (z interaktywną mapą).

http://www.kalwaria.ofm.pl/ - 18 Kwi 2001

Serwis Feng Shui*****

Feng Shui jest starożytną chińską sztuką takiej kreacji środowiska w którym żyje człowiek, aby miało na niego wspierający wpływ. W serwisie znajdziecie także informacje z dziedziny astrologii, radiestezji, mitologii chińskiej, chatroom, wyszukiwarkę, porady, listę dyskusyjną i wiele innych informacji.

http://www.fengshui.art.pl/ - 4 Lut 2005

Walentynki Humor Horoskopy*****

Na stronie informacje o święcie zakochanych wzbogacone pokaźną dawką humoru (kawały i rysunki) oraz horoskopy i porady z różnych dziedzin.

http://www.magazyn.pl/obyczaje/ - 17 Lut 2000

Ale Meksyk !****

Witryna powstała by pokazać współczesnych mieszkańców miasta Meksyk, przełamać stereotypy rozpowszechnione przez latynoamerykańskie telenowele (a wcześniej amerykańskie westerny), które dla większości Polaków są jedynym źródłem wyobrażeń o tej cywilizacji...

http://www.latarnik.pl/meksyk/ - 17 Sty 2002

Ale Piękny Świat****

Blog podróżniczy Doroty Chojnowskiej i Selima Saffarini. Opisujemy nasze wyprawy na bambusowych rowerach i te z plecakami. Jeździmy po pięknym świecie i opisujemy spotkanych po drodze ludzi - ich obyczaje, historie i kultury.

http://www.alepieknyswiat.pl/ - 30 Sty 2018

Archeologia Polska****

Na stronie podstawowe informacje o prehistorii Polski. Przegląd kultur pradziejowych na ziemiach polskich od paleolitu do wczesnego średniowiecza.

http://tytan.umcs.lublin.pl/users/zareba/archeo/archeolo.htm - 12 Wrz 2001

Ars Amandi****

Strona poświęcona prawdziwej i pięknej sztuce kochania, miłości, życia w partnerstwie.Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Poruszone zostały tutaj najczęściej spotykane problemy, które niesie ze sobą wiązanie się z drugą osobą.

http://republika.pl/sztuka_kochania/ - 17 Lip 2001