KATALOG POLSKI > SPOŁECZEŃSTWO > Religie > judaizm (22)

Strona Poświęcona Zydom Lubelskim*****

Mnóstwo informacji o Żydach lubelskich zamieszczono na tej witrynie - historia, zabytki, cmentarze, świątynie, prasa żydowska, szkolnictwo. Osobny dział poświęcono zagładzie Żydów. Jest również alfabetyczny spis przebywających w getcie w Zamościu, sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli, mniejszości żydowskiej. Sporo linków do stron poświęconych tematyce żydowskiej.

http://kft.umcs.lublin.pl/stona/zydzi_lubelscy.html - 14 Lut 2000

Cmentarz Żydowski****

Znajdziesz tutaj wiele informacji dotyczących Komitetu Odbudowy Synagogi, którego celem jest odbudowa budynków, zniszczonych przez hitlerowców 15 maja 1943 roku. Ponadto możesz obejrzeć ekspozycję przedmiotów pochodzących ze zburzonej Synagogi oraz "zwiedzić" Cmentarz Żydowski mieszczący się przy ulicy Okopowej w Warszawie.

http://www.jewishcem.waw.pl/ - 27 Wrz 2001

Forum Żydów Polskich****

Strona polskich Żydów. Judaizm, tradycja, historia, kultura, aktualności z kraju i ze świata.

http://fzp.jewish.org.pl/ - 3 Mar 2004

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej****

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej powołana przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak jest narzędziem międzynarodowej współpracy w dziedzinie rozwoju kultury chrześcijańskiej. Jej celem jest pogłębienie i propagowanie chrześcijańskiego humanizmu. Na stronie szerzej o zagadnieniu.

http://www.forum-znak.org.pl/ - 31 Sie 2001

Jarosław, Bazylika Panny Marii - oo. Dominikanie****

Serwis składający się z trzech części: o parafii, o sanktuarium i o ministrantach. Historia, parafia, ogłoszenia...

http://www.jaroslaw.dominikanie.pl/ - 27 Mar 2002

Judaica w Polsce****

Na stronie zabytki kultury żydowskiej w Polsce, najważniejsze daty z dziejów Żydów w Polsce, artykuły o różnych aspektach kultury żydowskiej: języku jidysz, uroczystościach rodzinnych, chasydyzmie, znanych postaciach, zagładzie i in.

http://www.geocities.com/abrasza/pl/ - 12 Paź 2001

Mitica - zapis chaosu mojej głowy****

Magia, mistycyzm, religia, muzyka, proza, poezja... i coś dla zmysłów.

http://mitica.w.interia.pl/ - 17 Lis 2000

Restauracja Żydowska Ariel****

Witryna restauracji usytuowanej w malowniczej części Krakowskiego Kazimierza. Na stronie firma przezentuje swoją bogatą ofertę kulinarną i artystyczną oraz prezentuje walory turystyczne tego unikalnego miejsca.

http://www.ariel.ceti.pl/ - 17 Wrz 2001

Strony Społeczności Żydowskiej w Polsce****

Jeśli ktoś poszukuje informacji o mniejszości żydowskiej w Polsce to warto zacząć od tej strony. Stowarzyszenia i fundacje, prasa żydowska, opisy dwóch gmin wyznaniowych, instytucje kulturalne i edukacyjne, święta żydowskie, sporo odnośników do stron poświęconych Żydom.

http://www.jewish.org.pl/ - 29 Cze 2001

Żydzi w Częstochowie****

Strona poswięcona społecznosci żydowskiej w Czestochowie, judaica, historia, hocolaust, chasydyzm, Lelów, to co pozostało, galeria.

http://www.geocities.com/Athens/Stage/9921/ - 16 Mar 2000