KATALOG POLSKI > ZDROWIE > Instytucje > instytuty badawcze (112)

Alergen***

Strona Ośrodka Badan Alergenów Środowiskowych zajmującego się pomiarami stężenia aeroalergenów, Posiada aktualne informacje na temat pylenia roslin. Współpracuje z Europejskim System Monitoringu Aeroalergenów. Na stronie znajdują się linki z kalendarzami pylenia oraz atlas pyłków roślin.

http://www.obas.alergen.net/ - 29 Lip 2001

Aparaty do elektroterapii - www.bardomed.pl***

Elektroterapia to dziedzina fizykoterapii, która zajmuje się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu nerwowego. Celem zabiegu, jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Polecamy najlepszej jakości aparaty do elektroterapii, aby prowadzona przez Was rehabilitacja odniosła jak najlepszy skutek w krótkim czasie. Wybór naszego sprzętu na pewno Wam w tym pomoże. Pamiętajmy, że w kwestiach zdrowotnych najważniejsza jest przede wszystkim jakość.

http://www.bardomed.pl/Sprzet-rehabilitacyjny/Elektroterapia/ - 28 Wrz 2015

Badania Medyczne-MALBAD***

Prywatna przychodnia lekarska specjalizująca się w zagadnieniach chorób wewnętrznych. W serwisie znajduje się opis oferty, dane adresowe i mapka dojazdu.

http://www.malbad.com/ - 18 Gru 2001

Badania naukowe***

Serwis informacyjny badań naukowych w dziedzinie medycyny i nauk przyrodniczych. Komitet Badań Naukowych, Aktualności KBN...

http://www.ucb.pl/ - 20 Lut 2002

Bioservice***

Strona Gospodarstwa Pomocniczego Z.P. i I.E. Bioservice, zajmującego się m.in. badaniami i pomiarami stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku wraz z oceną ryzyka. Na stronie oferta, aktualności, dane kontaktowe.

http://www.bioservice.pl/ - 13 Sie 2003

Biuletyn informacyjny***

Strona miesięcznika wydawanego przez Okręgową Izbę Lekarską (OIL) w Gdańsku. Prezentuje sprawozdania z posiedzeń OIL, stanowiska i podjęte przez Izbę uchwały. Można tu znaleźć również informacje dotyczące najaktualniejszych problemów medycznych, z jakimi spotykają się lekarze w praktyce klinicznej, i dane na temat kursów i szkoleń medycznych

http://www.bioil.viamedica.pl/ - 14 Lis 2001

Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek***

Strony krakowskiego centrum badawczego prowadzącego badania diagnostyczne w zakresie bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów. Znajdziesz tu szczegóły dotyczace badań oraz dane teleadresowe.

http://www.cbm.com.pl/ - 23 Sty 2002

Centrum Kliniczno Badawcze***

Witryna holenderskiej firmy zajmującej się świadczeniem usług związanych z przeprowadzaniem badań klinicznych. Znajdziesz tu informacje o działalności, usługach oraz kontakcie.

http://www.gcp.com.pl/ - 4 Wrz 2002

Consilium - klinika medyczna***

Strona poświęcona klinice Consilium. Znajdują się tu konsultacje, badania pracownicze, szczepieniia, stomnatologia, kartologia.

http://www.consilium.pl/ - 19 Lis 2001

Diatermia krótkofalowa - www.bardomed.pl ***

Choroby układu oddechowego, nieprawidłowe ukrwienie jajników, nerwobóle, bóle mięśni, stany zwyrodnieniowe kręgosłupa, stany pourazowe czy odmrożenia to przypadłości, które wymagają traktowania tkanek ciała wysokiej częstotliwości, krótkimi falami. Do tego zabiegu niezbędne są aparaty do diatermii krótkofalowej. Terapia ta oparta jest na oddziaływaniu ciepła na organizm. Ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek. Zaletą terapii przy wykorzystaniu diatermii krótkofalowej, mikrofalowej jest rozluźnienie mięśni i złagodzenie bólu

http://www.bardomed.pl/Sprzet-rehabilitacyjny/Diatermia/ - 28 Wrz 2015